top of page

מתיחות סטאטיות זה טוב או רע?? מה לגבי דינאמיות?? כנסו לקרוא מה אומרים כל המחקרים האחרונים😊😁


אחד היתרונות הגדולים שישי לדעתי לאימון בפילאטיס מכשירים הוא שהרוב הגדול של התרגילים משלבים תרגול של כוח וגמישות דינאמית. כמו כן העבודה כנגד הקפיצים מאפשרת חיזוק תוך כדי עבודה אקצנטרית של השרירים כיוון שבעבודה כנגד קפיץ ההתנגדות עולה ככל שאנו מותחים את הקפיץ ובהתאמה את הגוף.

ולכן כאשר ראיתי את המאמר הזה היה לי חשוב לשתף אותכן.ם בממצאים המענינים שעולים ממנו😁.


 

מחקר בן עשור שנערך ב"בלט האוסטרלי "הביא תוצאות מפתיעות באשר למה "עובד" במתיחות ומה בעצם פוגע בגוף ומגביר את הסיכון לפציעה.

שני פיזיותרפיסטים מומחים הסבירו כי מתיחות סטטיות לא תמיד עוזרות, ולעיתים אף עלולות לגרום נזק.

סו מייס, שערכה מחקר נרחב שעסק בפציעות, בחוזק ובבדיקה מה בעצם עושות 'מתיחות' מסורתיות אומרת:

"אסור למתוח שרירים באופן פסיבי", כאשר הורדנו את המתיחות הפסיביות והחלפנו אותן בדינאמיות ראינו ירידה בקרעים ופציעות נוספות של שרירי השוק.

סו טוענת שכאשר אתה אומר את המילה 'מתיחה' או 'גמישות', אנשים מניחים שמדובר במתיחה פסיבית וכי אתה מותח את הרקמות ומארך אותן בצורה ממש פסיבית, כמו רקדן , אבל האם זה פונקציונלי? "


סו ממשיכה ואומרת כי "כאשר רקדנים עולים לבמה, הם לעולם לא נשארים בתנוחות פאסיביות. הם רוקדים באופן דינמי ועוברים לטווחי התנועה הקיצוניים שכולנו מכירים.

מייס מסבירה כי גישתו של הבלט האוסטרלי כעת היא "להפסיק להשתמש במילה 'מתיחה' ו'גמישות 'ולנסות באמת לחשוב על זה יותר כמיטוב יכולתך, וכוחך בטווחי תנועה גדולים.

"מצאנו שעל ידי חיזוק אתה יכול להגדיל את טווח התנועה שלך בצורה הרבה יותר יעילה ובטוחה. "אנדרו פילצ'ר מ- Performance Medicine מדווח על גישה דומה עם מטופליו. הוא ראה שיפורים אדירים ברקדנים שלו בכך שהוא ביקש מהם לא להחזיק מתיחות ארוכות. כששאלנו אותו איך אז, כיצד רקדן מגביר בבטחה את הגמישות, פילצ'ר משתף,"ראשית, מתיחות אכן מגבירות את זרימת הדם לשרירים, לגידים ולפאשייה. זה בדרך כלל מפחית מתח, אם זה נעשה בצורה שמאפשרת 'להרפות'. עם זאת, אם אתה מחזיק מתיחה יותר מדקה אחת, יש עדויות המראות עכבה (כיבוי) בשרירים הנמתחים.

אם אתה לוקח את השרירים המעוכבים האלה לשיעור ריקוד או לשגרה, אתה תפצה בשרירים אחרים על חוסר הפעילות שלהם. אם השריר במצב כבוי, השריר במצב פגיע לפציעה. "


אז שאלנו אותו איך רקדנים מתחממים בבטחה? פילצ'ר אומר, "חימום צריך להיות הפעלה עדינה של שרירים מייצבים, שחרור קבוצות שרירים עם כדור עיסוי או רולר קוצים, 'הפעלה' על ידי תרגילים שממוקדים לקבוצות שרירים עוצמתיות כמו גלוטאוס מקסימוס, גסטרוקנמיוס מדיאלי, וכמובן תנועה אקטיבית ספציפית לריקוד, ולפעמים נכון גם לכלול בחימום מרכיב לב וכלי דם. " 

מקווה שגם אתן.ם נהנתם ללמוד על החשיבות של מתיחות דינמיות לבריאות וחוזק השרירים שלנו ואם אתן.ם מבצעים מתיחות סטאטיות תקפידו לא לעבור את ה 40 שניות 😊.


אשמח אם תשתפו את הפוסט הזה ותעזרו לי להגיע לעוד אנשים :)

או שתתקשרו 📱 עוד היום ונתאם לכם שיעור ניסיון

סניף כפר סבא 054-5391754

סניף אור עקיבא 054-2233706

או הקליקו פה

שלכם,

סילבנה קמחי מן סטודיו קונטרולוג'י.


23 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page